Callantsoog: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
Knorrepoes (talk | contribs) |
||
Line 20: | Line 20: | ||
|align="center"|[[File:callantsoog.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:callantsoog.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|align="center"|[[File:{{PAGENAME}}b.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, +/- 1985 | |align="center"|[[File:{{PAGENAME}}b.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, +/- 1985 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:Callantsoog.newa.jpg|center|300 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen op een [[Newa]] bandje | |||
|} | |} | ||
Revision as of 13:12, 9 August 2018
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse overheidswapens |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
CALLANTSOOG
Provincie : Noord Holland
Opheffing : 1990 Zijpe (2013 Schagen)
Toevoegingen : -
I : 22 oktober 1817
" Van goud beladen met een staande leeuw van keel, gekroond van goud."
NB : De leeuw is omgewend.
Oorsprong/verklaring
Het wapen is waarschijnlijk afgeleid van het wapen van Brederode, heren van Callantsoog in de 16e eeuw. Het wordt tot in de 18e eeuw gevoerd als een normale leeuw. Waarom de leeuw omgewend is weergegeven in 1817 is niet bekend.
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Briefhoofd, +/- 1985 |
Het wapen op een Newa bandje |
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Belaerts van Blokland, 17??